Paskutiniai vasaros pasispardymai Druskininkuose

 

              


  Sveiki, prasidėjo jau mokslo metai, baigėsi atostogos, bet kartais nuo tos pradžios galima bent trumpam pabėgti, atostogas prasitęsti. Taip padaryti su šeima sugalvojom ir mes. Po visų rugsėjo 1-mosios švenčių greitai susidėjom daiktus ir išvažiavom į Druskininkus. Kelionė trumpa, tačiau spėjau pajausti atitrūkimą nuo realybės, o, būtent, to prieš mokyklą ir reikėjo. Taigi, Druskininkai: kur, kas ir kaip?

Kur apsistoti? Iš tiesų šįkart apsistojome ne pačiose Druskininkuose, o visai šalia esančiame kaimelyje Jaskonyse, sodyboje ,,Ignė“. Aplinka labai gražiai sutvarkyta, yra vaikų žaidimų aikštelė, pavėsinės, galima užsisakyti kubilą, netoliese teka upeliukas ir, manau, tokia vieta puikiai tiktų ne tik apsistojimui per atostogas, bet ir šventėms, fotosesijoms. Teritorijoje rasite šakočių muziejų, restoraną (užsisakius pusryčius, maistas tiekiamas irgi jame). Be to, kaip 6 asmenų šeimai už naktį nesumokėjome milijono, t.y. kainos – priimtinos.


Kur pavalgyti? Pietus ir sekančios dienos pusryčius valgėme restorane ,,Romnesa“, taip buvo daug paprasčiau, nes nereikėjo niekur važiuoti ir ieškoti. Maisto pasirinkimas galbūt nėra labai didelis, čia nerasite picų, o cepelinai, deja, tiekiami tik savaitgaliais, bet patiekalai visai skanūs. Labiau džiaugiamės pusryčiais, nes padavę kuponiukus (užsakyti pusryčiai - 6/ asmeniui) iš pradžių gavome lėkštutes su ingredientais sumuštiniams, o tada galėjome dar užsisakyti ir karštą patiekalą. Karštų patiekalų dažniausiai reikia laukti ilgiau, todėl sumuštinukai ir buvo geras startas, nereikėjo laukti visiškai alkaniems. Gėrimų pasirinkimai per pusryčius tradiciniai – kava, arbata, sultys. Taip pat šiame restorane galite nusipirkti įvairių dydžių šakočių, nes būtent šakotis – šio restorano ir vietos, manau, pagrindinis simbolis, akcentas.

Rekordinis šakotis

                Pačiose Druskininkuose pavalgyti užsukome į ,,Marinara“ piceriją. Čia dirbantys žmonės labai malonūs, paslaugūs, picos skanios, joms net nereikia pridėtinių padažų, tik jų pavadinimai labai įdomūs, gana sunkiai suprantami ir ištariami. Na, bet paskaičius ingredientus maždaug supranti, kam nusiteikti. Picos tik vieno dydžio (33 cm), tačiau gana sočios.

Ką veikti? Kaip dviejų dienų kelionėje ir išvažiavus jau gerokai po pietų, manau, aplankėme nemažai. Aišku, Druskininkai – kurortinis miestas, jame yra ir dar daugiau pramogų, bet štai ką aplankėme mes:

Šakočių muziejus.  Tai labai nedidukas muziejus, po palapine, tačiau vos įžengus akį patraukia gigantiškas, Gineso rekordą pasiekęs, 3 metrų 72 centimetrų šakotis. Nežinau, kiek arbatos vakarėlių reikėtų surengti, jog 86 kilogramų šakotis būtų suvalgytas. Nors, šio šakočio turbūt ragauti nebūtų rekomenduojama ne tik todėl, jog yra saugomas ir rekordą suvalgyti būtų nesmagu, bet ir todėl, kad čia jis stovi jau nuo 2015 metų. Be šakočio muziejuje galima apžiūrėti senovinius gamybos aparatus, paskaityti kokių panašių desertų turi kitos šalys. Taip pat čia vykdomos įvairios edukacijos.


A.Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas. Nuo šakočių muziejaus iki šio skulptūrų parko galima nueiti pėstute. Pasakius, kad parke galima apžiūrėti skulptūras iš medžio bei metalo, turbūt ne vienas įsivaizduojame nuobodų vaikščiojimą ir tiesiog apžiūrinėjama. Bet šis parkas nustebino. Nustebino kai kurių skulptūrų dydžiu.


Taip pat ir tuo, jog priėjus jos juda, šoka, sukasi, šviečia, groja muzika. Iš tiesų prie vienos pavėsinės net išsigandau, kai užėjus staiga užplūdo garsų ir judesių mišinys. Ir visos skulptūros labai išraiškingos, lengvai atpažįstami įvairūs žmonės, veikėjai, pro pirštus nepalikta nei viena detalė. Tikrai nesitikėjau, kad šis parkas gali būti toks įdomus ir žavus. O dar labiau nudžiugino tai, kad prie išėjimo sutikom ir patį, jau garbaus amžiaus, skulptorių Antaną Česnulį. Jis mums aprodė net savo dirbtuves, kur šiuo metu dirba su metalu ir papasakojo, kad viską čia įrengė pats, įskaitant šviesos, judesių, muzikos elementus. Čia jau sukaupta daugelio metų darbai, bet, kadangi skulptorius vis dar kuria, parkas ir toliau plečiasi.

Druskininkų ,,Aqua“ parkas. Na, kaip gi be vandens parko, juk vykome į Druskininkus. Paskaičiavome, kad šiais metais vandens parkas – gana dažna pramoga mūsų kelionėse, tad ir palyginti turim su kuo. Smagiausia, kad ši pramoga po stogu, vanduo šiltas, tad ir pasibaigus vasarai apsilankyti ne kliūtis. Žinoma, čiuožyklų didesniuose parkuose esam išbandę didesnių ir smagesnių, bet, pavyzdžiui, mama sakė, kad vaikų zona viena geriausių, nes ir mažesni turi daugiau vandens atrakcijų, erdvės, jiems pritaikytų čiuožyklų. Tad, rekomendacijos čia apsilankyti keliaujantiems su vaikais. Be vandens pramogų čia rasite SPA, pirtis, viešbutį.


                Kurį laiką dar pasivaikščiojome, radome mineralinio vandens pastatėlį, nors daugiau didesnių pramogų neaplankėme. Tačiau vis tiek pasidomėjau dar prieš išvykstant, jei keliausite į Druskininkus, taip pat galite aplankyti:

  •  ,,Snow“ areną, kur galėsite slidinėti ir džiaugtis sniegu.

     ·         Apverstą namą, kuriame buvome prieš kelis metus ir kur susikuria iliuzija, kad viskas aukštyn kojom.

      ·         Linų kelią, pasivažinėti keltuvais ir iš aukštai įvertinti gražiuosius Druskininkus.
      ·         Netoliese esantį istorinį Grūto parką.
      ·         ,,UNO“ parką ir išbandyti laipynių trasas.
      ·         Miesto muziejų


Taip užbaigėme vasarą ir nusiteikėm mokslui, darbams. Ne taip paprasta persiorientuoti į rudens rėžimą, tad tiesiog turėjome dar kur nors išvažiuoti ir šia kelione labai džiaugiuosi. O dabar galiu palinkėti tik naujų atradimų, tačiau rudeniškame formate. Iki kitų nuotykių!

Rusnė

Kilo klausimų? Turi pastebėjimų? Kažko pritrūko? Kažkas patiko? Susisiekime: 

Facebook:Rusne KuleviciuteInstagram: rusnekuleviciute  

 

 

 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas 2024 Kaune!

,,Varom į Ignaliną!"

Nuo Zarasų iki Palangos per vieną savaitgalį