Orientacinis ,,Elekrėnuose ne tik žiburiai"

 


                Sveiki, nežinau, kaip jūs, bet aš jau buvau labai pasiilgusi saulės ir gero oro, nes ne tik pakyla nuotaika ir galime daugiau praleisti laiko lauke, bet kartu padaugėja ir įvairių miesto švenčių ir renginių. Kaip tik ir Elektrėnai jau prabudo. Vyko orientacinės varžybos, žinoma, apskritai orientaciniai žaidimai jau buvo organizuojami anksčiau, tačiau tokias ,,varžybas‘‘ kaip šios turėjome pirmą kartą.


                Kuo buvo ypatingos orientacinės varžybos ,,Elektrėnuose ne tik žiburiai“?

Turbūt svarbiausia reikia išskirti tai, jog gavome ne popierinius žemėlapius, neskanavome ir QR kodų, o visas žaidimas vyko per programėlę ,,Roadgames“. Bent jau aš, pirmą kartą susidūriau su šia programėle, bet tikrai galiu iškart parekomenduoti, nes tikrai buvo smagu ir visai norėčiau išbandyti daugiau panašių žygių. Taigi, iš pradžių užregistravome savo komandą, visi dar prieš renginį gavome kodą, su kuriuo prisijungėme, ir kiekvienas komandos narys turėjo parsisiųsti programėlę. Visi dalyviai startavo vienu metu, tačiau kiekviena komanda galėjo sugalvoti savo strategiją, kokiu maršrutu eiti. Tai yra, jog nėjome bendru maršrutu per užuominas, o žemėlapyje matėme žaidimo erdvę, joje išsidėsčiusias užduotis, ir galėjome eiti bei atlikinėti užduotis savo susikurta tvarka. Vienas iš komandos narių turėjo įsijungti GPS (kiti irgi galėjo stebėti žemėlapį, tačiau to komandos nario telefonas tampa pagrindiniu) ir iš esmės programėlėje sekėme virtualiais ženkliukais pažymėtas užduotis, jas vykdėme ir rinkome taškus. Beje, užduočių negalima atlikti nepriėjus taško, kur jos yra. Kadangi įjungtas GPS, nieko nepavyks apgauti ir teks pasivaikščioti, net jei atsakymą žinai ir dar nepriėjęs užduoties vietos.

                Kokios tai buvo užduotys?

Smagiausia turbūt tai, jog užduotys labai įvairios, skirtingai atliekamos, o tai ir suteikia įdomumą. Iš viso yra 7 skirtingi užduočių tipai.

Baltai pažymėtos atlikti užduočių punktai


·         Mečmeikeris. Dažniausia šio orientacinio žygio užduotis. Esmė ta, jog yra pateikti keli iš arti nufotografuotų daiktų/ piešinių/ užrašų vaizdai, o įėjęs į užduoties teritoriją turi atrinkti, kuris iš tų vaizdų yra tave tuo metu supančioje aplinkoje. Gerai, gal ir skamba kiek neaiškiai ir sudėtingai, bet realybėje viskas daug paprasčiau. Tiesiog turi rasti tam tikroje vietoje vieną iš paveiksliukų atitinkantį vaizdinį ar daiktą, tik kartais dar reikia išsiaiškinti, kas ten pavaizduota, nes nuotrauka daryta iš arti. O nuotraukų pasitaikė įvairių, kai kurias žinojome, kas pavaizduota, net nepriėję nurodytos vietos (bet atsakyti į klausimą anksčiau laiko negalėjome), o kai kurių pavaizduotų objektų net reikėjo atidžiau paieškoti. Šioje užduotyje buvo galima surinkti 2, 3 arba 5 taškus.

·         Tyrinėtojas. Antroji pagal dažnumą užduotis. Ji žemėlapyje pažymėta klaustuku ir yra su klausimu bei keliais atsakymais, iš kurių reikia pasirinkti teisingą. Buvo tokių klausimų, į kuriuos ir taip žinojome atsakymą, bet visus atsakymus buvo galima rasti ir aplinkoje, kurioje buvo pažymėta užduotis. Na, pavyzdžiui, gavome klausimą, kas rėmė ar finansavo pakrantės sutvarkymo projektą, o atsakymą buvo galima rasti netoliese esančiame stende. Žodžiu, nieko ,,googlinti“ nereikia, atsakymai yra realybėje net ten, kur dažnai net neatkreipiame dėmesio, kas ten parašyta.

·         Grupis. Šią užduotį buvo galima atlikti bet kurioje vietoje ir reikėjo tik įkelti nuotrauką ar video. Vienintelis iššūkis tas, jog video ar nuotrauka turėjo atitikti temą. Pavyzdžiui, už 5 taškus reikėjo sudainuoti posmelį iš dainos ,,Elektrėnų žiburiai“ arba nusifotografuoti mėgstamoje Elektrėnų vietoje ir įkelti nuotrauką ne tik į ,,Roadgames“ programėlę, bet ir į Instagramą.

·         G-taškas. Arba dar kitaip ,,karštasis taškas“. Jis buvo paslėptas, jo nerodė žemėlapyje, tačiau, kai pradėjome prie jo artėti, atsirado kamputyje procentai, kiek arti jo esame. Užduotis – atsidurti vietoje, kuri rodytų visus 100%, t.y., būti tiksliai toje vietoje. Šįkart mūsų ,,karštasis taškas“ buvo ant lieptelio, kurį galima rasti, einant link marių nuo ledo rūmų pusės. Deja, bet tokį tašką aptikome tik vieną.

·         Ekspertas. Labai panaši užduotis į ,,Tyrinėtojo“, tačiau šios užduoties klausimai atsirado žaidimo eigoje ir galėjome į juos atsakyti būdami bet kurioje vietoje. Ir čia jau buvo sunkesni klausimai, į kuriuos atsakymo gyvai rasti net galbūt nebūtų pavykę, tad jau buvo galima susirasti informaciją internete.

·         Sprinteris. Užduotis verčianti truputį pasportuoti ir pabėgioti. Pradėjus šią užduotį žemėlapyje atsiranda deimančiukai ir jų reikia surinkti kuo daugiau per trumpą laiką bėgiojant realybėje. Juokingiausia tai, jog šią užduotį netyčia teko kartoti du kartus. Ji sukurta taip, jog, jei labai nori, gali ją kartoti ir bandyti pagerinti rezultatą, mes to nenorėjome, bet paspaudėm ne tą mygtuką ir laikas pradėjo eiti iš naujo. Bėda ta, kad, jei jau pradėjai iš naujo, praeitas rezultatas anuliuojasi, tad teko griebti telefoną ir bėgti iš naujo. Bent jau nesurinkome prastesnio rezultato, tad apart to, jog susigaišo truputis laiko, nieko tokio, kad prasibėgiojome. Na, ne visi. Pirmą kartą bėgo sesės, o antrą kartą sprinteriu tapo tėtis.

·         Golddigeris. Paspaudę ant užduoties gavome dvi užuominas apie vietą, kurioje slėpėsi virtualus seifas. Viena užuomina nurodė apytikslę vietą, kita tikslią. Visai lengvai išsprendėme abi užuominas, o, kai pasiekėme seifo vietą, gavome kodą jį atrakinti, o atrakinę susirinkome ,,auksą“, t.y. taškus. Galima surinkti net 20 taškų, tad seifo, nors toks buvo tik vienas, paieškoti buvo verta.

Iš tikrųjų užduočių buvo pateikta daugiau nei buvo galima atsakyti per tą laiką, pamiršau pasakyti, kad turėjome dvi valandas, bet džiaugiuosi ir savo šeimos rezultatu, nes atlikome 34 užduotis ir į visas atsakėme teisingai. Be to, pačios užduotys irgi patiko ir patiko tai, jog realybė ir virtualus pasaulis persipynė. Na, man labiau prie širdies viskas, kas tikra ir gyva, bet negaliu meluoti, su programėle yra kiek paprasčiau, be to, taškai skaičiuojasi automatiškai, o ir nereikia kabinti užuominų ar užduočių ant tvorų ir pan., taip ekonomiškiau ir galima į daugiau klausimų atsakyti, įvairesnių užduočių atlikti. Taip pat visą duotą laiką galėjome išnaudoti atsakinėdami, nes nereikėjo grįžti į starto/finišo vietą iki žaidimo pabaigos. Tiesiog pasibaigus laikui užsidaro žemėlapis su punktais, nesvarbu, kurioje vietoje komanda tuo metu yra.


      Grįžus laukė Elektrėnų sveikuolių mankšta bei sriuba ir arbata, galima buvo nusipirkti kavos ar picų, apdovanojo kelių sričių prizines vietas ir pasiklausėme meno mokykloje dainuojančių vaikų. Diplomus visi gavome pradžioje, o prizinės vietoms buvo įteiktos ir kažkokios dovanėlės. Mes su šeima užėmėm 18-tą vietą, bet kaip iš 43 komandų, manau, visai gerai. Be to, mes labai ir nelenktyniavome,  kiek kitaip vyksta visas žaidimas, kai pakeliui tenka nuklysti į pievas, nes sesė sugalvoja nusiskinti gėlytę ir pan. Bet taip tik dar turbūt smagiau. Dalyvavome tam, jog gerai praleistumėm laiką, o taip ir buvo.

        Taigi, per šias orientacines varžybas, asmeniškai, atradau fainą programėlę, su kuria daug įdomiau ,,pasivaikščioti“, o mes taip nuėjome truputį daugiau nei 5 kilometrus. Mačiau, jog yra paskelbta ir viešų žaidimų, kuriuos galima žaisti bet kada, ne masiškai, bet, rodos, jie turi savo papildomą mokestį. Tačiau, manau, kokį vis tiek reikės išbandyti. Dar smagiau, kad tokiame žaidime galima dalyvauti ne tik Lietuvoje. Galbūt tai gali būti naujas būdas pažinti kokį miestą, kurį aplankote net užsienyje? Kaip dar geriau viską išnaršysite ir sužinosite įdomių dalykų, jei ne per orientacinį žaidimą? Manau, tai visai smagi programėlė ir apskritai džiaugiuosi, kad toks žygis buvo suorganizuotas Elektrėnuose. Stebėtinai daug žmonių jame dalyvavo, nepamenu kitų orientacinių žaidynių savo mieste, kuriose būtų dalyvavę tiek daug komandų. Tikrai rekomenduoju dažniau taip prasieiti su šeima, draugais ar kolegom. Ir iššūkis, ir pramoga tuo pačiu metu. O aš atsisveikinu iki kitų nuotykių ir atradimų.

Rusnė

Kilo klausimų? Turi pastebėjimų? Kažko pritrūko? Kažkas patiko? Susisiekime: Facebook:Rusne KuleviciuteInstagram: rusnekuleviciute  

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas 2024 Kaune!

,,Varom į Ignaliną!"

Nuo Zarasų iki Palangos per vieną savaitgalį