Prieš metus... Ir link ateities

 

                Sveiki, praeitame savo įraše rašiau, jog šis ketvirtadienis yra šiek tiek ypatingas. Mokykloje šventė, rinks metų mokinį ir metų mokytoją, tačiau proga ne ta. Perverčiau savo blogą ir pasirodo, jog kaip tik lygiai prieš metus, vasario devintą, įkėliau pirmąjį savo įrašą. 

Ant torto daug daugiau žvakučių, bet įsivaizduokim, jog viena (arba jau ateičiai čia :Dd)

Tikrai nebūčiau pasakiusi, kad praėjo visi metai ir kad tiek daug laiko aš rašau čia, o jūs skaitot. Šią savaitę niekur nevykau, renginių ir veiklų iki soties, bet, manau, norėčiau apžvelgti tuos metus, pamąstyti apie ateitį ir tuo pasidalinti.

                Pirmiausia, privalau padėkoti visiems, kurie skaito, palaiko, kurie esate kartu. Netgi, jei ir nesate žmogus, kuris yra perskaitęs visus iki vieno įrašo, man yra labai svarbu ir tai, jog apskritai žinote, galbūt pasidomėjote, ką veikiu. Su savo rašymo darbais ar tai proza, ar poezija į viešumą einu iš lėto, nors padaryta ženkli pažanga, bet tinklaraštis – pirmoji erdvė, kurioje dalinuosi savo mintimis. Tad visai tai ir jūs, kurie skaitot, esat labai man svarbūs. Nuoširdus AČIŪ. <3



          Šiame straipsnyje norėčiau apie patį tinklaraštį ir pakalbėti, taip pat ir patarti, kaip tokį galima susikurti. Nepykit, jei netyčia pasikartosiu, nors atrodo, kad tokio įrašo dar nebuvo. Bet prieš tai, socialiniuose tinkluose paprašiau jūsų užduoti man klausimų apie tinklaraštį, jo rašymą, nors stengiuosi informacijos kelti nemažai, tačiau kartais ji pasikeičia, kartais lieka neatsakytų klausimų, tad dabar ir pasidalinsiu visais atsakymais.

Kaip sugalvojau pradėti rašyti tinklaraštį? Kodėl?

Iš tikrųjų vizija, koks bus tas tinklaraštis ir kam jis bus skirtas per visą laiką labai pasikeitė ir atitrūko nuo pirmosios minties. Rašymas buvo kažkas, kur galėdavau save realizuoti, bet mintis apie tinklaraštį buvo mamos. Iš pradžių buvom susitarę, jog daugiau kelsiu turinio apie jos nėrinių verslą, kurį būtinai aplankykite paspaudę šią nuorodą, nepasigailėsit, o kelionėmis straipsnius būčiau tik apjungusi. Bet gavosi taip, jog kelionės, interviu tipo įrašai ir mano veiklos išsikerojo. Taip ,,Keliaujantys rankdarbiai“ tapo ,,Keliaujančia istorija“. Bet tikiuosi, jog dėl to su turiniu jūsų nenuviliu. Taigi, susikurti tinklaraštį nebuvo visiškai mano sumanymas, tačiau jis man labai patiko ir džiaugiuosi, kad mama tokią idėją pasiūlė. Į kausimą ,,kodėl?“ atsakyti sunkiau. Būtent šiuo metu rašau todėl, jog man patinka tiek rašyti, tiek tuo dalintis, dalintis pačiais nuotykiais ir išvykomis, apie tai rašant vėl iš naujo prisiminti ir tikiuosi, jog skaitydami kiti irgi pajaučia tą kelionės malonumą. O interviu tipo įrašai, nors jau senokai tokį kėliau, man patinka, nes kiekvienas žmogus veikia kažką įdomaus, apie ką galėtų papasakoti, nors iš pradžių gali atrodyti, kad tai per daug paprasta veikla. Bet, kai pasikapstai giliau, tai ir aš pati sužinau daug daugiau dalykų apie kažkokį užsiėmimą nei galėjau įsivaizduoti. Be to, tos žinios, jog kažkur apie tai skaičiau, praverčia ir jas lengva panaudoti realiame gyvenime tiek keliaujant, tiek koreguojant savo laisvalaikį, taip pat ir veikla atsiskleidžia iš kitokios perspektyvos. Svarbūs renginiai, įvykiai, nes tai vyksta aplink mus ir atsiranda galimybė į tai įsitraukti.

Kaip gimsta idėjos naujam įrašui?

                Apie viską semiuosi iš savo gyvenimo, kuris yra pakankamai judrus. Savaitgalį išvažiuojam? Na štai, ir dar vienas nuotykis, atradimas, apie kurį galiu papasakoti. Renginiai, kelionės, man tai suteikia daug džiaugsmo ir tuo džiaugsmu lengva dalintis, kai ir tų įvykių daug. 


Įrašu skaičius sumažėjo rudenį, žiemą, nes atrodė, kad niekur labai nevažiavome, o niūresnis oras nepadėjo sugalvoti kitokių temų, bet tikiu, kad vėl idėjų daugės. O jei įrašas nėra apie mano pačios keliones, tuomet, kaip gimsta temos, apie ką rašyti, net atvirai nežinau. Tiesiog pradedu galvoti, kas įdomesnio vyksta aplink ir tada prisimenu kokį nors žmogų ar įdomesnę veiklą, kuria jis užsiima. Norisi, kad tie įrašai būtų naudingi, tad ir ieškau idėjų, iš kurių būtų galima ką nors sužinoti. Negaliu prisiimti visų nuopelnų, jog tik aš kažką sugalvoju, tik aš pati visur veržiuosi dalyvauti, už tai turiu padėkoti ir aplinkiniams, kurie padeda judėti į priekį, kaip ir kitiems žmonėms, jog jie nesėdi namuose, o kažką veikia įdomaus. :))

Kur ir kaip galima pačiam pradėti ką nors panašaus?

                Šiais laikais kažkokios žinutės skleidimui labai pasitarnauja socialiniai tinklai. Populiaru pradėti kelti turinį susikūrus paskyrą ,,Facebooke“ ar ,,Instagrame“. Tačiau, pavyzdžiui, ilgesnio teksto rašymui socialiniai tinklai nebe taip gerai tiks, nes jie turi žodžių limitą ir dažnai tekstas netelpa. Be to, susimaišo asmeninis turinys su tuo, kurį keliate kaip į tinklaraštį. Bet jie gali labai pasitarnauti tam, jog žmonės sužinoti apie tinklaraštį. Kai idėja apie tinklaraštį dar tik formavosi, teko nemažai pasiskaityti internete nuo ko pradėti, man patiko šis straipsnis. Iš tikrųjų dvi turbūt populiariausios svetainės kur galite susikurti savo tinklaraštį yra ,,Blogger“, į kurį rašau aš, arba ,,WordPress“.

Blogger logotipas
WordPress logotipas


Kiek žinau ,,WordPress“ programoje dalis įrankių yra nemokami, tačiau platesniam, gausesniam įrankių naudojimui yra mokestis. Tačiau negaliu daugiau pakomentuoti, nes su šia programa nesu dirbusi ir programų palyginti negaliu. Tačiau galiu papasakoti, ką galima rasti ,,Blogger“ programoje. Nuo to, ką mato skaitantys, tai, ką matau aš, skiriasi. Pagrindiniame puslapyje aš matau visus savo įrašus bei galiu pradėti naują. Taip pat galima matyti ir statistiką: kiek žmonių peržiūrėjo, iš kokių šalių, kiek pakomentavo, kiek kartų žmonės apsilankė tinklaraštyje per savaitę ar mėnesį. Galima sekti kitus blogus ir skaitinių sąraše rasti visus jų naujausius įrašus. Esu kelis tinklaraščius pasekusi, bet prisipažinsiu, skaitinių sąrašą dažnai patikrinti pamirštu. Pačio tinklaraščio dizainą ir tai, kiek funkcijų matys skaitytojai, galima pasikoreguoti pagal save. Ir visa tai, ką aš esu uždėjusi, jūs matote. Pavyzdžiui paspaudę ant iššokančios šoninės juostos, galite pasirinkti kalbą ir mano įrašus išsiversti į kitą kalbą, tik nežinau kiek tikslu gramatiškai, taip pat galit pasekti tinklaraštį, rasti mano profilį bei esu sukūrusi specialias etiketes, pagal kurias lengviau rasite panašius įrašus, pavyzdžiui paspaudę ant etiketės ,,kelionės“ rasite visus įrašus, kurie yra apie keliones. Šiuos nustatymus galima bet kada pakeisti, nors kol kas man patinka, kaip yra. Jei susikursite tinklaraštį ir jis taps labai populiariu, su ,,AdSense“ paskyra galima ir užsidirbti. Taigi, tokia yra ,,Blogger“ virtuvė, bet iš tiesų norint pradėti rašyti savo tinklaraštį reikia tik idėjų, noro ir trupučio laiko, o visą kitą galima išsiaiškinti pakeliui. Be to, jei kas esate išbandę ,,WordPress“ ar kokią kitą programą, pasidalinkite sava patirtimi komentaruose.
Na, darbus galima leisti ir taip, bet internetu, sakyčiau, patogiau :))


Žingsneliai, kaip susikurti savo tinklaraštį:

·   Sugalvoti idėją, apie ką norite rašyti. Turinys lems, kokią auditoriją pasieksite. Svarbu žinoti, kokią žinutę norite pasakyti kitiems, naudinga rašyti apie tai, kuo išties domiesi, nes žodžiai kitaip auditorijos neįtikins.

· Susikurti paskyrą vienoje iš tinklaraščių programų, kaip ,,Blogger“ ar ,,WordPress“, ką ir rekomenduočiau. Nors turinį galima bandyti kurti ir socialiniuose tinkluose, ypač, rašant gali atsirasti nepatogumų, kaip žodžių limitas. Bet tai nėra netinkamas kelias, kai kuriems socialiniai tinklai daug labiau priimtinesni, tad reikėtų pagalvoti, kur jums patogiausia būtų kelti įrašus.

·  Susigalvoti pavadinimą. Manau, svarbu, kad jis būtų pakankamai trumpas bei įsimintinas. Manasis pasikeitė ir nėra toks trumputis, tačiau man visai patinka ir, manau, pakankamai lengva atsiminti. Be to, manau, kad pavadinimas turėtų atspindėti, apie ką jūsų tinklaraštis. Nelabai žiūrėsis, jei rašysite apie maistą, o pavadinimas bus ,,Automobilio variklis“

· Susikurkite norimą dizainą, pridėkite funkcijų, kurios patobulintų ir jūsų tinklaraštį padarytų dar patogesnį bei patrauklesnį. Nors svarbu ir nepersistengti.

·  Dalinkitės tuo, ką darote. Tam, jog atsirastų skaitančių, žmonėms pirmiausiai reikia sužinoti, kad jūsų tinklaraštis egzistuoja. Be to, efektyviau pasidalinti ne vieną kartą, nes kai kurie galėjo praeitą kartą praleisti ar pamiršti. Taip pat patikrinkite, ar jūsų tinklaraštį išmeta Google, kai įrašote į paiešką pavadinimą, tai svarbu, jog žmonės tinklaraštį rastų ir nereikėtų knistis per pasidalinimus ieškant nuorodos. Ties šia dalimi buvo kiek sudėtingiau, bet su tėčio pagalba, Google tinklaraštį atpažįsta.

· Susikurkite savo tvarką. Kas kiek laiko planuosite įkelti įrašus? Jei turėsite savo tvarką, auditorija žinos, kada tikėtis naujienų iš jūsų. Nors tą tvarkaraštį karts nuo karto galima ir pakoreguoti pagal planus.

· Tikėkite tuo ką darote. Tikrai nereikia, jog kiekviename tinklaraštyje kiekvieni tekstai būtų 1000 žodžių ilgumo. Galbūt norėsite įkelti daugiau vaizdo medžiagos? Pasitikėkite savimi ir, jei turite idėją, kuo norite pasidalinti, pirmyn.

Metelių apžvalgėlė:

Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad tinklaraštis susikūrė, džiaugiuosi, kad jį skaito. Iš viso – 32 įrašai, kaip per metus gal ir mažoka, tačiau, kaip keliant kas savaitę (pastaruoju metu rečiau), manau, visai neblogai. Yra įrašų, kuriuos skaitė mažiau žmonių, yra tokių, kurie nuo kitų atsiplėšę ir rekordą pagerinti bus sunku, bet visi jie kažką iš jūsų pasiekė ir tai yra svarbiausia. Šiuo metu populiariausias straipsnis – apie Elektrėnus. Na va, keliu įrašus apie išvykas, o pasirodo, visur gerai, bet namuose geriausia. Nors labai džiaugiuosi, nes miestelis man rūpi ir norisi, kad apie jį žmonės žinotų. Jei dar neskaitėte, galite tai padaryti paspaudę čia. O labiausiai nustebina, kai statistika parodo, jog tinklaraštyje apsilankė kažkas prisijungę ir iš kitų šalių. 


Rodo man programa ir visokių diagramų ir visko, bet iš tikrųjų tai ne jos yra svarbiausios.

Taigi, buvo labai įdomūs metai ir, manyčiau, gausūs. Šis įrašas kiek kitoks, bet labai tikiuosi, jog skaityti nebuvo nuobodu. Darykite tai, kas jums labiausiai patinka, o aš tikiuosi ir toliau turėti galimybių jums rašyti. Dar kartą ačiū mamai, nes be jos idėjų turbūt nebūčiau susikūrusi kažko panašaus, tėčiui už visą techninę pagalbą ir, žinoma, dar kartą ačiū jums. Ir turbūt bent šiek tiek ačiū sau :)) Pasisakiau, lyg atsiėmusi apdovanojimų statulėlę, o dabar lekiam toliau dar daugiau atrasti! 

P.s. Maža užduotėle jums:

                O kokia jūsų nuomonė apie šiuos metus kartu? Parašykite, kokie straipsniai patinka labiausiai, kokių reikėtų daugiau, kas nepatinka, ko pasigendate. O galbūt viskas gerai? Lauksiu atsiliepimų komentaruose arba parašykite man asmeniškai!

Rusnė

Kilo klausimų? Turi pastebėjimų? Kažko pritrūko? Kažkas patiko? Susisiekime: Facebook:Rusne KuleviciuteInstagram:rusnekuleviciute  


 

 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas 2024 Kaune!

,,Varom į Ignaliną!"

Nuo Zarasų iki Palangos per vieną savaitgalį